یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸

+A
- A

تاریخ: ۱۵:۲:۷ ۱۳۹۷/۷/۱۷ سه شنبه
امتیاز: ۱
تعداد بازدید: ۲۲۵
دیدگاه ها: ۰
برچسب ها: اسلایدر | اخبار کلی |
عنوان خبر : رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان: تشکیل پارلمان زنان باعث افزایش مشارکت زنان خوزستانی در تصمیم گیری ها می شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان گفت: با تصویب تشکیل پارلمان زنان در خوزستان شاهد افزایش مشارکت بانوان خوزستانی در تصمیم گیری‌ها خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان، امید حاجتی در هفتمین جلسه شورا برنامه ریزی  افزود:  مجمع پارلمان مشورتی زنان استان قرار است در قالب یک سری کمیسیون‌ها فعالیت کند. در واقع بانوان که نیمی از جمعیت استان را تشکیل می‌دهند، باید در تصمیم سازی‌ها مشارکت بکنند و به نظر می‌رسد فعالیت در این مجمع می‌تواند زمینه ای برای حضور فعال بانوان در عرصه‌های مختلف جامعه بویژه اقتصادی شود.

حاجتی در ادامه توضیح داد:آمارها نشان می‌دهد فعالیت در حوزه زنان  نسبت به کشورهای پیشرفته از جمله نرخ مشارکت در بحث اقتصادی درکشور و خوزستان پایین است و طبیعتا این مجمع  وسازماندهی این فضا می‌تواند باعث شود بانوان بیشتری متقاضی ورود به عرصه فعالیتهای اقتصادی ،اجتماعی و فرهنگی شوند.

وی با اشاره به تصویب تشکیل پارلمان زنان درشورای برنامه ریزی اظهار کرد: درحوزه مباحث فرهنگی امروزه شاهد خیلی از لطماتی  که به جامعه به ویژه خوزستان بواسطه بی سوادی و کم سوادی وارد می‌شود، هستیم که طبیعتا اگر خانم‌ها به رشد لازم برسند می‌توانند به عنوان  یکی از ستونهای اصلی خانواده و نقش محوری آنان در این زمینه کمک فراوان کنند ومعضلات بعدی را برای استان کاهش دهند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان با مرتبط دانستن حضور زنان تولید کننده  صنایع دستی  در عرصه اقتصاد تشریح کرد: ما شاهد تولید صنایع دستی مختلف در روستاها توسط زنان هستیم که می‌توان از این فعالیت‌ها در عرصه‌های مختلف به ویژه مشارکت اقتصادی استفاده کرد که باعث ورود آنها به بازار کار و اشتغال زایی برای زنان روستایی شود، لذا، دستگاهای اجرایی برای حمایت از  صنایع دستی استان و زنان شاغل در این بخش با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی می‌توانند هدایا و جوایز مراسمات خود در مناسبت‌های مختلف را از صنایع دستی استان انتخاب و تهیه کنند.

مرمت آثار باستانی با مشارکت بخش خصوصی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان در ادامه جلسه شورا برنامه ریزی در مورد مرمت آثار باستانی گفت:در بحث مرمت مکان‌های فرهنگی و باستانی که به مرمت اضطراری نیاز دارند  ما یک طرح متمرکز داریم که بدون فوت زمان به این موضوع ورود شود. در این قسمت پیشنهاد اکید ما برای حفظ و احیای نگهداری مکان‌های  فرهنگی استان توجه به بحث مشارکت عمومی و خصوصی است.

حاجتی اظهار کرد: به عبارت دیگر، ما می‌توانیم از مشارکت بخش خصوصی  که تجارب خوبی دارند استفاده کنیم و مرمت و نگهداری اماکن را به آنها واگذار کنیم. زیرا  اولویت اصلی دولت حمایت از مشارکت عمومی و خصوصی است و در این جهت سران سه قوه یک طرح مصوب کردند که  طرحهای نیمه دولتی و اقداماتی که در آینده قرار است اتفاق بیفتد با مشارکت بخش خصوصی انجام شود.


{
برای دانلود فایل باید در سایت ثبت نام کنید یا وارد سایت شوید
like می پسندم
dislike نمی پسندم
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
پیام رهبری
قانون بودجه سال 1397 کل کشور
نرم افزار سالنامه آماری استان خوزستان
سالنامه آماری استان خوزستان 1396
loading...

لطفا منتظر بمانید...